O nas

Platon Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją książek od 1995 roku. Zdobyte doświadczenie, zaufanie i uznanie klientów sprawiło, że w ciągu kilku lat firma osiągnęła pozycję jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce. 

Platon dysponuje bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracuje z ponad 300 wydawcami, dzięki czemu w ofercie firmy znajduje się beletrystyka, literatura faktu i dziecięca, a także poradniki i profesjonalne opracowania z zakresu prawa, ekonomii, informatyki i nauk społecznych. Platon jest wyłącznym dystrybutorem takich oficyn wydawniczych jak: Galeria Książki, Axis Mundi, Wojciech Marzec, JS&CO Jarosław Szulski, Wojciech Sumliński Reporter, Bajkowy Królik, Dream Music, Paweł Motyl Evergreen, Duch Sportu, Nowy Świat.

Platon współpracuje z ok. 300 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami, takimi jak: Empik, Auchan, Tesco, Leclerc, Akrybia, Książnica Polska, Dom Książki Białystok, Biedronka oraz Żabka, a także drogeriami Hebe i Rossmann.

W 2010 roku firma przeniosła się do nowego kompleksu biurowo-magazynowego w Ożarowie Mazowieckim. Jesienią 2013 roku otwarty został nowy magazyn, który zwiększył powierzchnię składowania książek do ok. 4500 metrów kwadratowych, gdzie zorganizowanych zostało 1950 lokalizacji paletowych oraz 36 tys. lokalizacji kompletacyjnych. Realizacja projektu, umożliwiła uzyskanie wydajności, procesu wydania na poziomie 40 tys linii tygodniowo.

W całym procesie rozwoju w połowie 2013 roku firma wdrożyła program Commersoft, autorski system zarządzania bazą produktów Dystrybutora przez Wydawców. System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy. W tym samym roku został uruchomiony również sklep internetowy skierowany do klienta detalicznego oraz księgarnia z ebookami i audiobookami.

Firma wielokrotnie była nagradzana w plebiscycie dziennika „Puls Biznesu”, Konkursu "Gepardy Biznesu" oraz firmy Coface Poland „Gazele Biznesu”, jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Ostatni tytuł "Gazeli Biznesu" otrzymała w 2014 roku.

Platon aktywnie wspiera Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, niosącą pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, a także Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nasza firma

Nazwa projektu: „ZWIĘKSZENIE KONKURENCYJNOŚCI FIRMY POPRZEZ BUDOWĘ I WDROŻENIE SKLEPU INTERNETOWEGO OPARTEGO O SYSTEM KLASY ERP” więcej

Nazwa projektu: „ROZWÓJ TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH W SPÓŁCE PLATON POPRZEZ WDROŻENIE ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA ZAOPATRZENIEM I DYSTRYBUCJĄ TOWARÓW” więcej

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013