Noc bibliotek i Platon sp. z o.o.

5 października 2019 V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

Platon został nie tylko Partnerem wydarzenia, ale również fundatorem atrakcyjnych nagród w konkursie dla uczestników akcji.

Promocja czytelnictwa i wsparcie dla bibliotek

Jednym z naszych priorytetów od początku działania Platona jest popularyzowanie czytelnictwa. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem różnych projektów zachęcających do bliskich spotkań z książką. Angażujemy się w rozmaite ogólnopolskie akcje społeczne takie jak: Narodowe czytanie, Jak nie czytam, jak czytam, ale również lokalne, jak: Biblioteczna Paka dla niemowlaka, Odjazdowy Bibliotekarz czy Biblioteka w metrze.

Uzgodnilismy z organizatorem Nocy Bibliotek - Fundacją CEO, że nasza współpraca będzie długofalowa i że wspólnie będziemy propagować inicjatywy z zakresu edukacji czytelniczej, obywatelskiej i kulturalnej.

W ramach współpracy przekazalismy środki finansowe na statutowe cele Fundacji, a także ufundowaliśmy nagrody dla 5 wybranych Bibliotek, które wyróżnią się najciekawszymi pomysłami na Nocne Działania.

Więcej o konkursie

W akcji Noc Bibliotek 2019 bierze już oficjalnie udział ponad 1 200 bibliotek!

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Biblioteki biorące udział w Nocy Bibliotek otrzymują co roku pakiety akcji, w tym flirt literacki - grę karcianą z cytatami z twórczości literackich jubilatów. Po Sienkiewiczu, Leśmianie i Skamandrytach, w tym roku w paczkach akcji znajdzie się "Flirt z Hłaską"w 85 rocznicę urodzin i 50 rocznicę śmierci pisarza.

Zgłoś bibliotekę nocbibliotek.org/rejestracja

Znajdź pomysł na Nocne działania czytelnicze Półka z pomysłami - sięgajcie i działajcie

Zapraszamy do lektury relacji z Nocy Bibliotek 2018, która odbyła się 9 czerwca 2018 w 1875 bibliotekach w całej Polsce Zobacz relację

Konkurs dla Bibliotek

Platon, chcąc aktywnie rozwijać Akcję i doceniając zaangażowanie Bibliotek, wybierze 5 placówek, które wyróżnią się najciekawszymi i najbardziej interesującymi pomysłami na Nocne działania.

Wybór odbędzie się na podstawie opisów oraz relacji fotograficznych i filmowych zamieszczonych przez biblioteki na ich indywidualnych kontach na stronie akcji nocbibliotek.org i widocznych na stronie: nocbibliotek.org/relacje

Nagrodą w konkursie jest sprzęt o wartości 1000 zł brutto dla każdej wybranej biblioteki – do wyboru rzutnik, ekran lub kamera filmowa.

Weź udział w konkursie i wygraj nagrody dla swojej biblioteki!
Regulamin dostępny na stronie nocbibliotek.org