Platon Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją książek od ponad 23 lat. Zdobyte doświadczenie, zaufanie i uznanie klientów sprawiło, że firma osiągnęła pozycję jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce.

Platon dysponuje bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracuje z ponad 400 wydawcami, dzięki czemu w ofercie firmy znajduje się beletrystyka, literatura faktu i dziecięca, a także poradniki i profesjonalne opracowania z zakresu prawa, ekonomii, informatyki i nauk społecznych. Platon jest wyłącznym dystrybutorem takich oficyn wydawniczych jak: Galeria Książki, Axis Mundi, Wojciech Marzec, JS&CO Jarosław Szulski, Wojciech Sumliński Reporter, Paweł Motyl Evergreen, Instytut Kreowania Skuteczności.

Platon współpracuje z ok. 400 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami handlowymi jak: Empik, Smyk, Auchan, Tesco, Leclerc, Toys „R” Us, Biedronka, Żabka, Rossmann, a także ze sklepami internetowymi merlin.pl, empik.com, smyk.com.

23+

lata w branży

400+

wydawców

4500

magazynu

60900+

produktów

W 2010 roku firma przeniosła się do nowego kompleksu biurowo-magazynowego w Ożarowie Mazowieckim. Jesienią 2013 roku otwarty został nowy magazyn, który zwiększył powierzchnię składowania książek do ok. 4500 metrów kwadratowych, gdzie zorganizowanych zostało 1950 lokalizacji paletowych oraz 36 tys. lokalizacji kompletacyjnych. Realizacja projektu, umożliwiła uzyskanie wydajności, procesu wydania na poziomie 40 tys. linii tygodniowo.

W całym procesie rozwoju w połowie 2013 roku firma wdrożyła autorski system zarządzania bazą produktów przez Wydawców. System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy.

Firma wielokrotnie była nagradzana w plebiscycie dziennika „Puls Biznesu”, Konkursu "Gepardy Biznesu" oraz firmy Coface Poland „Gazele Biznesu”, otrzymała również tytuł Diamenty Forbsa, jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Gepard Biznesu 2013
Gazele Biznesu 2014
Diamenty Forbes 2015
Gazele Biznesu 2017

Platon aktywnie wspiera Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą” niosącą pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, a także Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt